#nisantasi

#Feriköy

#tesvikiye

#FulyaMahallesi

#Harbiye

#TeşvikiyeCamii

#mackaparki

#Halaskargazi

#AbideiHürriyet

#Feriköy

#mecidiyeköy

#Darülaceze

Başkanın Mesajı

Sevgili yurttaşlarım, 

Halkımızın desteği ve teveccühü ile İstanbul’un gözbebeği Şişli’nin yönetimine seçildik. Bizim için sadece ben ve ekibim değil, bütün Şişli halkı yönetime seçildi. Çünkü göreve talip olduğumuzda belirttiğimiz gibi felsefemiz eşitlikçi, hak temelli ve demokratik katılımcılık ilkelerini benimsemiş, çözüm üreten, farklılıklara ve emeğe saygılı, şeffaf, iletişime açık politikalar geliştirmek.  

Bu hizmet felsefesiyle geliştirdiğimiz projelerimiz sayesinde Şişlili olmanın ve Şişli’de yaşamanın bir ayrıcalık olduğunu sizlere hissettirmeye çalışıyoruz. Sivil toplum kuruluşlarının, sanatçıların, esnafın, çocukların, gençlerin, kadınların katılımı ile geleceğin Şişli’sini yaratıyoruz. 

Hayal ettik ve çalışıyoruz; altyapı çalışmaları tamamlanmış, kentsel yapılaşması uluslararası kalitede ilerleyen, sanatın, kültürün sosyal yaşamın üst standartlarda olduğu, bireysel farklılıkların kendini özgürce ifade edebildiği sadece Türkiye’de değil, uluslararası alanda bir marka kent yaratacağız. 

Hayal ettik ve çalışıyoruz; Şişlili olarak yaşamın tüm renklerinin nefes aldığı, çok kültürlü, yeşile ve doğaya saygılı, hayvan dostlarımızın da güven içinde var olduğu bir kenti birlikte kuracağız.

Hayal ettik ve çalışıyoruz; demokratik, özgürlükçü, çoğulcu, gerektiğinde muhalif duruşunu ortaya koymaktan çekinmeyen bir kent inisiyatifini birlikte kuracağız. 

Yerel yönetim halk el ele, hayatın ortak noktasında… 

Saygı ve sevgilerimle 

Hayri İnönü 

Şişli Belediye Başkanı