#nisantasi

#Feriköy

#tesvikiye

#FulyaMahallesi

#Harbiye

#TeşvikiyeCamii

#mackaparki

#Halaskargazi

#AbideiHürriyet

#Feriköy

#mecidiyeköy

#Darülaceze

Etüt Merkezleri

Şişli Belediyesi bünyesinde 2014 Kasım ayından bu yana eğitim vermekte olan Etüt Eğitim Merkezlerimiz, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerimize İngilizce, Matematik, Fen Bilgisi ve Türkçe alanlarında destek olmayı hedef almıştır. Öğrencilerimizin okul derslerine paralel bir eğitim hizmeti sunan sistemimiz, okul başarılarını da görülür ölçüde artırarak memnuniyet sağlamaktadır.

 

Etüt programlarımız; 

Öğrencilerin akademik başarısını artırmayı,

Öğrencilerin matematik ve sözel derslerde daha fazla başarı göstermelerini,

Öğrencilerin okumaya karşı ilgi ve yeteneklerinin artmasını,

Öğrencilerin yeni ilgi alanları ve beceriler kazanmasını,

Öğrencilerin ev ödevlerini öğretmen gözetiminde daha kaliteli yapmalarını,

Öğrencilerin olumlu sosyal davranışlar kazanmalarını,

Öğrencilerin kendilerine olan güvenlerinin artmasını,

Öğrencilerin, düzenli yapılan konu anlatımları ve ders tekrarları sayesinde okul ve merkezi sınavlara en iyi şekilde hazırlanmalarını,

Öğrencilerin düzenli olarak ders çalışma alışkanlığı kazanmalarını,

Öğrencilerin araştırma becerileri kazanmalarına katkı sağlamayı amaç edinmiştir.

 

Alan derslerinin yanı sıra Feriköy Etüt Merkezimizde öğrencilerimize Eğitmen Hakan Erdoğan yönetiminde satranç dersleri vermekteyiz. Ekim 2015’te başlayan ‘Başlangıç Seviyesi Satranç Kursu’nun 14 haftalık programını tamamlayan 2. ve 3. sınıf öğrencilerimiz katılım belgesi almaya hak kazanmışlardır. Satranç derslerimiz ikinci dönemde de devam edecektir.

 

Öğrencilerimizin farklı kazanımlar edinmesi ilkesiyle İstanbul Modern Sanat Müzesi’nde her ay farklı eğitim programlarına katılarak, öğrencilerimize heykelden resime, performanstan videoya, mimariden tasarıma uzanan farklı sanat deneyimleri

edindirmeyi amaçlamaktayız.

 

Etüt Merkezlerimiz pazartesinden cumaya 12.00- 19.45, cumartesi günleri ise 10.00- 13.15 arasında açıktır. 16. 20’de başlayan dersler öncesi öğrencilerimiz öğretmenlerinden destek almak ve ödev yapmak için etüt merkezlerimize gelebilmektedirler.

 

Detaylı bilgi için:

Gülbağ Etüt Merkezi   0212 217 99 24

Feriköy Etüt Merkezi  0212 234 94 38

null null
null null
null null
null null

14 haftalık satranca giriş eğitimini tamamlayan 2. ve 3. sınıf öğrencilerimiz sertifikalarını aldılar.

null null
null null

18 öğrencimize Habitat Derneği ve Microsoft Türkiye desteğiyle hayat bulan ' Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor' isimli kodlama eğitimi verildi. Öğrencilerimiz bu 16 saatlik eğitimn sonunda sertifikalarını almaya hak kazandılar. Kodlama eğitimlerimiz yıl boyu devam edecek..

null null
null null

Etüt Merkezi öğrencilerimiz ikinci eğitim dönemi boyunca fen ve matematik derslerini pekiştirmek için Rahmi Koç Müzesi'ndeki 'Renkli Matematik Dünyası', 'Astronomi Atölyesi' ve 'Enerji Atölyesi' derslerine katılmaktadırlar. Öğrencilerimiz 40'ar dakika süren bu eğitimlerde ilköğretim okullarının ilgili branş derslerini destekleyen deney setleriyle oynayarak, eğlenerek ve düşünerek öğreniyorlar.

null null
null null
null null